...w trosce o przyszłość Twojego dziecka

Posiłki

 

W przedszkolu Dwujęzyczni dbamy o prawidłowy rozwój dzieci i zależy nam, żeby każdego dnia spożywały dobre, naturalne i pełnowartościowe posiłki. Dbamy więc o to, aby potrawy podawane Naszym dzieciom były zawsze delikatne, świeże i różnorodne.

 

Aby pomóc kształtować w dzieciach odpowiednie nawyki żywieniowe, proponowane menu opiera się na zdrowych składnikach: produkty z pełnego ziarna, mąki i makarony razowe, dziki i brązowy ryż, pieczywo pełnoziarniste, kasze, fasole, soczewica, ciecierzyca i dużo warzyw.

 

Posiłki są zbilansowane i odpowiednio skomponowane pod względem składników odżywczych oraz kaloryczności dla danych grup wiekowych - według zaleceń Instytutu Matki i Dziecka oraz Instytutu Żywności i Żywienia. Współpracująca z przedszkolem firma cateringowa Pyszoty działa na podstawie decyzji nr HŻ-466/3/3-1545/12 wydanej przez PPIS w Poznaniu zatwierdzającej przygotowywanie posiłków dla żłobków i przedszkoli. W pracowni wykorzystuje się świeże i suszone zioła,naturalne, jednoskładnikowe przyprawy. Nie korzysta się z polepszaczy, przypraw zawierających wzmacniacze smaku i zapachu. Menu tworzone jest w oparciu o składniki najwyższej jakości oraz z uwzględnieniem sezonowości produktów.

 

Oferujemy także dania przygotowane z myślą o dzieciach będących na dietach pokarmowych lub z nietolerancją glutenu, mleka i przetworów mlecznych, jaj, selera, gorczycy, ryb, czekolady, orzechów oraz innych uczulających składników pokarmowych.

 

  • Dodatkowo przez cały dzień dzieci mają dostęp do źródlanej wody oraz koszyka warzywno-owocowego (jabłka, marchewki, banany, ogórki, pomidory).

 

  • Dziecko, które ma ochotę na owoc lub warzywo - po prostu po nie sięga, samodzielnie myje i przygotowuje w ramach ćwiczeń tzw. życia praktycznego.

 

  • Metoda Montessori zakłada rozwój samodzielności dzieci również w trakcie posiłków.

 

  • W przedszkolu dzieci nie są zmuszane do jedzenia, ani dokarmiane. Mogą decydować kiedy i ile chcą zjeść.

 

  • Dzieci jedzą tyle ile potrzebują. W atmosferze spokoju i samodzielności nawet niejadki zaczynają jeść.

 

Śniadanie – podawane jest w formie tzw. "stolika śniadaniowego" – dzieci same mogą przygotować sobie śniadanie z danych składników.

 

Obiad – zjadamy wszyscy wspólnie - dzieci samodzielnie nakrywają do stolików, przynoszą posiłek i sprzątają po sobie.

 

Podwieczorek dzieci spożywają według indywidualnych potrzeb.

 

Wyżywienie zapewnia firma Pyszoty

 

 

projekt: Czarno na białym Pracownia Kreatywna