...w trosce o przyszłość Twojego dziecka

FAQ

 

Czy warto uczyć dzieci języków obcych we wczesnym wieku?

 

Tak. Warto. Badania dowiodły, że mózg człowieka osiąga pełny rozwój przed siódmym rokiem życia. W pierwszych sześciu latach przyswajamy mnóstwo informacji, które następnie przechowujemy w pamięci. Im młodsze dziecko, tym łatwiej i bardziej naturalnie przychodzi mu przyswajanie języka obcego. Z wiekiem coraz trudniej o dobry akcent, poprawność gramatyczną oraz swobodę posługiwania się językiem właściwą jego rodzimym użytkownikom.

 

Czy dziecku nie będą myliły się wszystkie języki?

 

Na początku dziecko może pozornie mylić języki – czyli np. wstawiać hiszpańskie słówka zamiast polskich. Wynika to z tego, że niektóre obcojęzyczne słowa są dla dziecka łatwiejsze do wymówienia. Z czasem to zjawisko zanika. Co więcej, dzieci, które zaczynają w bardzo wczesnym wieku uczyć się języka obcego, potrafią lepiej zrozumieć własny język ojczysty, jako że stają się świadome istnienia języka jako takiego.

 

Od jakiego wieku dziecko może zacząć uczęszczać na zajęcia?

 

Już 2 letnie dzieci zapraszamy do uczęszczania na specjalnie opracowane dla nich kursy.

Kiedy zauważę pierwsze efekty?

 

Efekty zależą od indywidualnego rozwoju dziecka. Jednak z Naszego doświadczenia wynika, iż postępy zauważalne są już po pierwszych miesiącach nauki.

 

Czy zajęcia raz w tygodniu to wystarczająco?

 

Tak, wystarczająco. W trakcie spotkań z nauczycielem dziecko poznaje znaczenie słów i uczy się struktur gramatycznych. Dzięki słuchaniu dwa razy dziennie specjalnie opracowanych nagrań, które są integralną częścią metody nauczania Juego y aprendo, dziecko osłuchuje się z językiem i utrwala materiał poznany na zajęciach. Dzięki takiemu całościowemu procesowi nauczania Twoja pociecha uczy się języka hiszpańskiego szybciej i chętniej, a kontakt z językiem hiszpańskim kojarzy z dobrą zabawą.

 

Co jeśli moje dziecko zachoruje i nie będzie mogło uczestniczyć w zajęciach?

 

Nasi nauczyciele są wyrozumiali oraz elastyczni i postarają się, aby Twoje dziecko nadrobiło zaległości.

W przypadku choroby dziecka prosimy o kontakt z lektorem w celu ustalenia szczegółów.

 

Czego moje dziecko nauczy się w ciągu roku?

 

Zakres poznawanego materiału zależy od wieku dziecka i jego rozwoju. W zależności od kursu dziecko pogłębia wiedzę o 960 do 2300 nowych słów oraz struktur gramatycznych.

 

Czy 45-60 minut zajęć to wystarczająco?

 

Tak, wystarczająco. Czas zajęć jest odpowiednio dobrany do możliwości angażowania percepcji i pamięci wzrokowo – słuchowej dziecka w danym wieku tak, aby zajęcia były jak najbardziej efektywne. W trakcie spotkań z nauczycielem dziecko poznaje znaczenie słów i uczy się struktur gramatycznych, a dzięki słuchaniu dwa razy dziennie nagrań, które są integralną częścią metody nauczania, dziecko osłuchuje się z językiem i utrwala materiał poznany na zajęciach.

 

Czy podczas słuchania dziecko powinno koncentrować się na treści płyty?

 

Podczas słuchania dziecko nie powinno koncentrować się na treści płyty, ponieważ zadaniem płyty jest osłuchiwanie się dziecka z językiem hiszpańskim na zasadzie podobnej do języka ojczystego. Rodzic powinien włączyć dziecku płytę podczas zabawy, jazdy samochodem czy kąpieli. Słuchanie powinno odbywać się w sposób naturalny, bezwiednie.

 

Czy na zajęciach mówi się tylko po hiszpańsku?

 

Tak, zajęcia prowadzone są w całości w języku hiszpańskim. Gdy na wyższych poziomach nauczania pojawiają się jednak pewne zagadnienia gramatyczne wymagające wytłumaczenia, lektor w tym wypadku może posłużyć się przez chwilę językiem polskim.

 

Co po zakończeniu kursu? Czy jest kontynuacja?

 

Tak. Po zakończeniu kursu dziecko może pogłębiać swoje umiejętności językowe na kolejnych etapach nauczania. Posiadamy obecnie 11 następujących po sobie poziomów, które tworzą spójny system nauczania. Przykładowo kontynuacją kursu Niños są kursy Niños+, które pozwolą na utrwalenie oraz rozszerzenie materiału poznanego na kursie Niños. Na kolejnym etapie nauki następuje przejście do kursu Grandes oraz Amigos, dzięki czemu dziecko będzie mogło kontynuować naukę przez kilka lat na kolejnych kursach języka hiszpańskiego dla dzieci, a później również na kursach dla dorosłych.

 

 

projekt: Czarno na białym Pracownia Kreatywna