...w trosce o przyszłość Twojego dziecka

Dlaczego warto uczyć dzieci języków obcych?

 

Trudno jest sobie wyobrazić funkcjonowanie w dzisiejszym świecie bez znajomości języków obcych. Znacząco ogranicza to szanse sukcesu zawodowego, sprawia, że możliwość poznawania innych ludzi, miejsc i kultur nie jest pełne.

 

Kilkadziesiąt lat temu naukę języków obcych rozpoczynało się w szkole podstawowej lub średniej. O nieefektywności takiego podejścia świadczą badania CBOS, w których znajomość języka obcego deklaruje tylko 37% Polaków.  Ile energii i wysiłku potrzeba, żeby nauczyć się języka obcego? Czy nie lepiej zaoszczędzić tego naszemu dziecku?

 

Centrum edukacyjne Dwujęzyczni skupia się na edukacji językowej dzieci od najmłodszych lat życia. Niemowlę od pierwszych chwil życia zaczyna uczyć się języka ojczystego – osłuchując się z nim poznaje znaczenie pierwszych słów, a z czasem krótkich zdań, dzięki czemu już po paru miesiącach wypowiada pierwsze słowa. Każdy język, nawet ojczysty jest obcy, dopóki się go nie pozna. Zdolności poznawcze dzieci są tak duże, że nauka drugiego języka już od najmłodszych lat przynosi niesamowite rezultaty. Doskonałym tego przykładem są dzieci w rodzinach dwujęzycznych.

 

Dzieje się tak dlatego, że zdolności poznawcze mózgu każdego dziecka, pozwalają na poznanie więcej niż jednego języka w stopniu takim jak język ojczysty. Niestety ta zdolność w wieku ok. 7 lat stopniowo zanika. Ważne jest również, żeby dziecko poznawało język w sposób naturalny, czyli taki jak uczy się języka ojczystego w fascynujący go sposób. Wszelkie próby tradycyjnej „nauki”, przymuszania dziecka są z góry skazane są na niepowodzenia. Z tego powodu tak ważny jest wybór odpowiedniej metody nauczania oraz miejsca edukacji, które nie zrazi dziecka do nauki języka.

 

Dlatego w Centrum edukacyjnym Dwujęzyczni szczególną uwagę przykłada się na wybór metody nauczania i kadry nauczycielskiej. Od 2011 roku Centrum edukacyjne Dwujęzyczni jest autoryzowanym Centrum Helen Doron Early English, a w 2013 roku wprowadzono autorski program nauki języka hiszpańskiego. Aby zostać nauczycielem w Centrum Edukacyjnym Dwujęzyczni nie wystarczy znać perfekcyjnie język obcy, ale również mieć w sobie to „coś” co sprawi, że dziecko pokocha naukę języków. Dlatego tak dużą wagę przykładamy do procesu rekrutacji.

 

Ważnym elementem skutecznej edukacji jest częstotliwość kontaktu z językiem dlatego Przedszkole Dwujęzyczni jest anglojęzyczne, a dodatkowo codziennie odbywa się 45-minutowa lekcja języka hiszpańskiego. Dzieci uczestniczące w kursach językowych oprócz cotygodniowych zajęć, otrzymują specjalnie przygotowane płyty do codziennego słuchania, dzięki czemu znacznie efektywniej uczą się drugiego języka.

 

Celem Centrum edukacyjnego Dwujęzyczni jest kompleksowa edukacja językowa dzieci. Zaczynając naukę od najmłodszych lat, oswajamy dzieci z językiem, od początku uczymy poprawności gramatycznej i bogatego słownictwa. Dzięki temu nasi absolwenci bez problemu uzyskują  certyfikaty Cambridge (język angielski).

 

 

projekt: Czarno na białym Pracownia Kreatywna